Merhabalar.
Ben Kubilay Eralp Dinçer. Atölyemize hoşgeldiniz!

Body Marbling Maceramız
2016 senesinin Mayıs ayında atölyemizde ebru yaparken 2 genç kapımızı çaldı. Tanınmış bir etkinlik firmasından geliyorlardı. Türkiye devi bir iletişim firması için Body Marbling işi aldıklarını, haftalardır bu işi çözmeye çalıştıklarını fakat başaramadıklarını, bu işi bizim yapıp yapamayacağımızı sordular. Bize birkaç video ve fotoğraf gösterdiler. Ebru sanatının festivallerde bu şekilde kullanıldığını daha önce görmemiştik. Zaman zaman ebruyu ellerimize, kollarımıza aldığımız oluyordu. Ama bu kısa süreliğine belki en fazla bir fotoğraf çektirmek için toprak boyalar ile yapılıyordu. Bu işi bu kadar profesyonel anlamda hiç düşünmemiştik. 10 seneyi aşkın bir zamandır ebru sanatını çeşitli yüzeyler üzerine zaten uyguluyorduk ama insan vücudu bizim için bir ilk olacaktı. İş gözümüze yapılabilir gözüktü. Üstesinden gelebiliriz bize bir iki gün verin lütfen dedik ve misafirlerimizi yolcu ettik. Hemen çalışmalara başlayıp doğru malzemeleri bulmak için denemeler yapmaya başladık. Bir gün sonra kendilerini arayıp bu etkinlikte yer alabileceğimizi söyledik ve bundan 5 sene önce Body Marbling maceramız başlamış oldu. İlk etkinlik eksiklerimizi, neler yapmamız gerektiğini, malzemeleri ve uygulama sürecini nasıl daha işlevsel bir hale getirebileceğimizi öğrenmemiz için bizlere çok şey öğretti. Geçen 5 sene de teknik, malzeme ve uygulama alanında büyük yol aldık. Neon boyalarla çalışmaya başladık ve bu alanda kendimize hatırı sayılır bir yer edindik.

Ebru Maceramız
Ebru Atölyesini 2005 senesinde İstanbul Moda!da 3 katlı eski bir Rum evinde kurduk. 6 ay askerlik ve 1.5senelik Marmaris macerası dışında atölyemiz 15 yıldan beri Kadıköy’de ebru sanatını ülkemize ve dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Bu süre içinde 30’dan fazla ülkede çeşitli atölye çalışmaları, sergiler, ebru gösterileri, kongre ve konferanslar düzenleme imkanı bulduk. Geleneksel ebru sanatı her zaman atölyemizin temelini oluşturdu fakat yeni gelişen teknolojilerin bizlere sunduğu yeni malzemeleri ve teknikleri kullanmaktan da büyük heyecan duyduk. Atölyemizde yurt içinden ve yurt dışından gelen binlerce insanı ağırladık. Çeşitli reklam filmleri, ebrulu ürün tasarımları, televizyon ve radyo programları, videolar, klipler, seramik, cam, kumaş, ahşap, metal ve insan vücuduna üzerine uyguladığımız ebrular ile bu büyüleyici sanatı yaşamın her alanında kullanmaya devam ediyoruz.

Kilometre Taşları


YIL

'den fazla
FESTİVAL

'lerce
VÜCUD EBRUSU

Kubilay Eralp Dinçer

1975 senesinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Ebru sanatının biyoloji, kimya ve fizik ile olan yakın ilişkisinden etkilenerek sadece ebru alanında çalışmaya başladı. Yurtiçi ve yurtdışında karma ve kişisel birçok sergiye katıldı. 2010 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından verilen sanatçı tanıtım kartını almaya hak kazandı. 2006 yılından beri Kadıköy’deki atölyesinde profesyonel olarak ebru sanatıyla uğraşıyor, Ebru Atölyesi’nde ve çeşitli eğitim kurumlarında ders veriyor, ebrulu ürünler tasarlıyor ve daha fazla kişiyi ebru sanatıyla tanıştırmak için yurtiçinde, yurtdışında, yazılı ve görsel medyada çeşitli çalışmalarda bulunuyor.